شما اینجا هستید: صفحه اصلیاخباراخبار اقتصادي

خبرگزاری مهر

اقتصاد
 1. ۳۲۰ میلیارد تومان برای راه آهن سنندج تخصیص یافته است
  سنندج - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای اینکه پروژه راه آهن سنندج تا پایان سال آینده به اتمام برسد بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان تا امروز برای این پروژه تخصیص یافته است.
 2. طرح گواهی اعتبار مولد «گام» در شورای پول و اعتبار مطرح می‌شود
  رئیس کل بانک مرکزی از آماده شدن طرح گام (گواهی اعتبار مولد) به منظور حل بخشی از مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی خبر داد.
 3. قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟
  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد.
 4. جزئیات دستور رهبر انقلاب برای تامین مالی چابهار
  یک مقام مسئول از دستور مقام معظم رهبری برای تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای تکمیل راه آهن زاهدان -چابهار خبر داد.
 5. توضیحات شرکت پخش درباره شایعات سهمیه بندی و قیمت بنزین
  شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نسبت به شایعات سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داد.
 6. اهمیت نوسازی ۶۸ هکتار بافت فرسوده کشور
  عضو شورای شهر تهران از وجود ۶۸ هکتار بافت فرسوده در شهرهای کشور خبر داد و بر لزوم تغییر الگوی نوسازی این بافت ها در پایتخت تأکید کرد.
 7. تامین ۲۴ میلیارد دلار برای واردات از ابتدای سال
  رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد دلار برای واردات تامین کرده ایم، از رشد ۱.۸ درصد سرمایه واحدهای صنعتی بورسی در مهرماه خبر داد.
 8. اپل در ارائه خدمات کارت‌های اعتباری متهم به تبعیض جنسیتی شد
  ناظر مالی نیویورک، تحقیقاتی قضایی را بر روی کارت‌های اعتباری گلدمن ساکس (ارائه‌کننده خدمات اپل کارت) به اتهام اعمال تبعیض جنسیتی در سقف اعتباری این کارت‌ها، به راه انداخت.
 9. واکنش رئیس کل بانک مرکزی به ماجرای ۱۸ میلیارد دلار منابع ارزی
  رئیس کل بانک مرکزی گفت: بخش عمده‌ای از ۱۸ میلیارد دلار ارز اختصاص یافته در سال ۹۷ به صورت کالا وارد شده است.
 10. احداث ۱۸ طرح پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار
  یک مقام مسئول با اشاره به طراحی ۱۸ طرح پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار گفت: این طرح ها در سه فاز و به ظرفیت هر واحد یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن از سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسند.
 11. مدیرعامل موسسه جهاد استقلال منصوب شد
  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، در حکمی سید محمد مجابی را به عنوان مدیرعامل موسسه جهاد استقلال منصوب کرد.
 12. جلوگیری از ریزش ۲۰۰ هزار نیروی کار در ۶ ماهه امسال
  مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: در شش ماهه اول سال جاری با پیگیری‌ها در حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی تثبیت و از خروج نیروی کار از بنگاه‌ها جلوگیری شد.
 13. انتقاد از تصمیم گیری‌های ناگهانی در ممنوعیت صادرات
  مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرکزی، با انتقاد از تصمیم گیری های یک شبه در حوزه تولید و صادرات گفت: امسال با صد هزار تن مازاد واقعی در تولید تخم مرغ مواجه هستیم.
 14. احتمال سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری چین در آرامکو
  شرکت‌های دولتی چین درحال بررسی برای سرمایه‌گذاری حدود ۱۰ میلیارد دلاری در خرید سهام شرکت آرامکو هستند.
 15. منظور از بودجه ۲ سالانه چیست؟/ افزودن تبصره های جدید در بودجه ۹۹
  رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ​بودجه ما ۲ساله نیست بلکه نگاه ما به بودجه ۲ ساله است، گفت: در واقع همه مصوبات ما یک ساله خواهد بود، اما در کنار آن پیش بینی از سال بعد صورت می‌گیرد.
 16. قرارداد کشاورزان با کارخانجات شکر امسال ۳۰ درصد کاهش یافت
  دبیر انجمن صنایع قند و شکر کشور با انتقاد از ارائه آمار غلط در حوزه تولید چغندر قند و شکر از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی گفت: این آمار باعث نوسان شدید در بازار و نابسامانی آن می شود.
 17. احتمال افزایش قیمت نان/قیمت کالای اساسی در کشور ثابت است
  سنندج - معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته در بحث افزایش قیمت نان به این نتیجه رسیده ایم که قیمت نان تا حدودی افزایش یابد.
 18. افزایش بازدهی ۱۸ درصدی پتروپالایشگاه مقابل پالایشگاه‌ها
  کارشناسان می‌گویند با توجه به افزایش تقاضای نفت در بخش پتروشیمیایی در ۲۰ سال آینده، ضرورت ساخت پتروپالایشگاه به جای ساخت پالایشگاه در ایران بیش از پیش احساس می شود.
 19. داخلی‌سازی حساس‌ترین قطعات خودرو در دوران تحریم
  تحریمها اگر چه صنعت خودروی ایران را تحت تأثیر قرار داده اما قطعه سازان ازداخلی سازی قطعات حساسی همچونECUبااستفاده ازتوان مهندسان ایرانی خبرداده وصحبت ازصادرات قطعه ازایران به میان می آورند.
 20. کشت کلزا در ۱۱۰ هکتار از اراضی شهرستان گلپایگان
  گلپایگان- مدیرجهاد کشاورزی گلپایگان گفت: سهم شهرستان گلپایگان برای کشت محصول کلزا یک هزار هکتار است که امسال این محصول در ۱۱۰ هکتار کشت شده است.