قابل توجه مودیان مالیاتی درخصوص اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸

قابل توجه مودیان مالیاتی درخصوص اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸

قابل توجه عموم مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود را با ابراز مبالغ خرید و فروش بالا و حتی سود مشمول مالیات با پرداخت مالیات بالا در موعد مقرر تسلیم داشته اند.

 

 همه ی اظهارنامه های مالیاتی از این دست؛
 برخلاف آنچه قبلا اعلام شده مبنی بر اینکه پس از مطابقت با پایگاه اطلاعات مالیاتی و در صورت عدم مغایرت اطلاعات ابرازی با اطلاعات موجود قطعی تلقی شده و رسیدگی نخواهد شد ، در انباره حسابرسی قرار گرفته و آماده صدور حکم جهت رسیدگی مالیاتی می باشد.
بهتر است اسناد و مدارک لازم ( خصوصا اسناد و مدارک هزینه ای – چرا که اعمال ضریب همچون گذشته نداریم ) مطابق اعداد و ارقامی  که در اظهارنامه مالیاتی سال ۹۸ ابراز داشته را مطابق ضوابط موجود تنظیم و پس از ابلاغ دعوت نامه ارائه اسناد و مدارک در اختیار گروه رسیدگی قرار دهند.
اینکه چگونه قیمت تمام شده کالای خریداری شده و یا هزینه های محل فعالیت از درآمد وی کسر خواهد شد … به آیین نامه ماده ۲۱۹ قانون مالیات های مستقیم مراجعه شود .
 ماده ۴۱ از آیین نامه ماده ۲۱۹ قانون مالیاتهای مستقیم
۴- دریافت اطلاعاتی موید کتمان درآمد یا فعالیت:
۴- ۱- کتمان فعالیت
در این گونه موارد با درنظر گرفتن نسبت سود فعالیت مشاغل مشابه در سامانه طرح جامع مالیاتی و یا نسبتی که هر ساله توسط سازمان با توجه به اطلاعات موجود در پایگاه های اطلاعاتی سازمان و اطلاعات سایر مراجع مربوط حداکثر تا پانزدهم مردادماه هر سال برای سال قبل با تایید رئیس کل سازمان تعیین می شود، با رعایت مقررات درآمد یا ماخذ مشمول مالیات آن تعیین می شود.
۴- ۲- کتمان درآمد
۴- ۲- ۱- هزینه های عمومی، اداری و فروش در حسابرسی مورد پذیرش واقع شده باشد، در این صورت کل مبلغ درآمد پس از کسر بهای تمام شده آن قسمت می بایست با رعایت مقررات مربوط به عنوان سود مبنای محاسبه مالیات قرار گیرد.
۴- ۲- ۲- هزینه های عمومی، اداری و فروش در حسابرسی مورد پذیرش واقع نشده باشد، براساس بند ۴- ۱ اقدام می شود.
۴- ۲- ۳- کل هزینه های مربوط به درآمد قبلا مورد پذیرش واقع شده باشد، در این گونه موارد کل رقم درآمد کتمان شده با رعایت مقررات مربوط مبنای محاسبه مالیات واقع می شود.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ ما را دانلود کنید.

محصولات ویژه

فروشگاهی
فروشگاهی
حسابداری شخصی
حسابداری شخصی
هلو چندکاربره
هلو چندکاربره
هلو شرکتی
هلو شرکتی
10

سال تجربه

354

مشتریان راضی

451

پشتیبانی

2560

مشاوره موفق

مقالات مفید و خواندنی

اصول مدیریت زمان
اصول مدیریت زمان

مدیریت زمان یا مدیریت زمان به عنوان سیستمی کارا و مؤثر برای کنترل و استفاده ی زمان تعریف می شود. در واقع اگر بدانیم برای انجام فعالیت های رسمی و….

بیشتر بخوانید
شاخص های یک کارمند ایده آل

ابتکار عمل به طور کلی ابتکار عمل، به فکر و عملی گفته می‌شود که بدون دخالت دیگران انجام شود. به‌عبارتی‌دیگر، ابتکار عمل توانایی ارزیابی شرایط و تشخیص درست به صورت….

بیشتر بخوانید
اصول رسیدن به موفقیت
اصول رسیدن به موفقیت

قبل از هر چیزمی بایست خانه تکانی فکری کنید. آدمی هر پدیده‌ای را که در دنیای واقعیات خلق می‌کند، ابتدا در کارگاه ذهن خود به صورت یک اندیشه تولید می‌کند…..

بیشتر بخوانید

شرکت حسابداری تندیس درفک با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی در جهت کاهش هزینه های شما می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

مشاوره بگیرید

نظرات مشتریان

ارتباط با ما

برندهای محصولات

برند
برند
برند
برند