حسابداری شخصی

حسابداری شخصی

تعریف حسابداری شخصی چیست؟

حسابداری شخصی همه فعالیت‌ها و تصمیمات مالی را که یک شخص یا فرد صاحب‌خانه می‌گیرد تعریف می‌کند و شامل بودجه بندی، بیمه، برنامه ریزی وام مسکن، پس انداز و برنامه ریزی برای دوره بازنشستگی می‌شود.

توضیحات مدیرمالی در مورد حسابداری شخصی

همه فعالیت‌های مالی شخصی و انفرادی در حوزه حسابداری شخصی قرار می‌گیرند. برنامه ریزی امور مالی شخصی عموماً شامل تحلیل وضعیت مالی حال حاضرتان، پیش‌بینی نیازهای بلندمدت و کوتاه‌مدت و اجرای برنامه برای عملی کردن این نیازها با قیدوبندهای مالی فردی است. حسابداری شخصی یک فعالیت کاملاً شخصی است که بخش اصلی آن به درآمد شخص، نیازهای زندگی او و اهداف شخصی و علایقش بستگی دارد.

در بین مهم‌ترین جنبه‌های حسابداری شخصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعیین وضعیت مالی فعلی شخص، نگاه به جریان نقدی پیش‌بینی‌شده، پس اندازهای فعلی و …
  • خرید بیمه برای محافظت شخصی در برابر ریسک و حصول اطمینان از اینکه پایه‌های اصلی زندگی فرد به اندازه کافی امن است.
  • محاسبه و پرداخت مالیات
  • پس انداز و سرمایه گذاری
  • برنامه ریزی برای دوره بازنشستگی

گرچه شکل‌هایی از حسابداری شخصی از اوایل قرن بیستم در دانشگاه‌ها و مدارس به عنوان «اقتصاد خانه» یا «اقتصاد مصرف کننده» تدریس می‌شده اما دانش حسابداری شخصی به عنوان یک زمینه تخصصی، مبحث تازه‌ای به‌حساب می‌آید. این حیطه در ابتدا توسط اقتصاددانان مرد مورد بی‌توجهی قرار گرفت، چون «اقتصاد خانه» به‌ظاهر در حوزه کاری زنان بود؛ اما اقتصاددانان اخیراً به صورت مکرر بر آموزش مسائل مربوط به حسابداری شخصی به عنوان بخش اساسی عملکرد اقتصاد کلان تأکید کرده‌اند.

نظریه بازار بیشتر با فرض حضور یک دست نامرئی تشریح می‌شود. این ایده که همه مصرف‌کننده‌ها در یک اقتصاد باز به شکل معقول، یا به نفع شخصی خودشان عمل خواهند کرد. از نظر تئوری، این کار نوسانات بازار را قابل پیش‌بینی کرده و اطمینانی حاصل می‌کند که نوسانات بازار به سود مصرف کننده خواهد بود؛ اما دانشمندان در اواخر قرن بیست و آغاز قرن بیست و یکم شروع به زیر سؤال بردن این فرضیه کردند. استدلال آن‌ها این بود که مصرف کننده ها در نتیجه آموزش ناچیز و کم، به صورت نامعقولی در یک اقتصاد پیچیده‌تر و با قابلیت فهم کمتر رها شده‌اند.

بسیاری از مصرف‌کنندگان اطلاعات لازم برای گرفتن تصمیمات مالی معقول برای خود را ندارند، یا تحت تأثیر شرایط یا اطلاعات غلط فکر می‌کنند تصمیم خاصی که گرفته‌اند معقول‌تر است. به همین ترتیب، بسیاری از دانشگاه‌ها شروع به ارائه دروس حسابداری شخصی کرده‌اند و تقریباً همه رسانه‌های چاپی به صورت معمول در حال تولید محتوا جهت مشاوره به افراد هستند.

معادل‌ انگلیسی حسابداری شخصی عبارت است از:

Personal Finance

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ ما را دانلود کنید.

محصولات ویژه

فروشگاهی
فروشگاهی
حسابداری شخصی
حسابداری شخصی
هلو چندکاربره
هلو چندکاربره
هلو شرکتی
هلو شرکتی
10

سال تجربه

354

مشتریان راضی

451

پشتیبانی

2560

مشاوره موفق

مقالات مفید و خواندنی

اصول مدیریت زمان
اصول مدیریت زمان

مدیریت زمان یا مدیریت زمان به عنوان سیستمی کارا و مؤثر برای کنترل و استفاده ی زمان تعریف می شود. در واقع اگر بدانیم برای انجام فعالیت های رسمی و….

بیشتر بخوانید
شاخص های یک کارمند ایده آل

ابتکار عمل به طور کلی ابتکار عمل، به فکر و عملی گفته می‌شود که بدون دخالت دیگران انجام شود. به‌عبارتی‌دیگر، ابتکار عمل توانایی ارزیابی شرایط و تشخیص درست به صورت….

بیشتر بخوانید
اصول رسیدن به موفقیت
اصول رسیدن به موفقیت

قبل از هر چیزمی بایست خانه تکانی فکری کنید. آدمی هر پدیده‌ای را که در دنیای واقعیات خلق می‌کند، ابتدا در کارگاه ذهن خود به صورت یک اندیشه تولید می‌کند…..

بیشتر بخوانید

شرکت حسابداری تندیس درفک با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی در جهت کاهش هزینه های شما می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

مشاوره بگیرید

نظرات مشتریان

ارتباط با ما

برندهای محصولات

برند
برند
برند
برند